Žáci Vyhlídky mluvili anglicky v rodinách a navštívili Londýn

image_pdfimage_print
Žáci Vyhlídky mluvili anglicky v rodinách a navštívili Londýn

Jedinečné zážitky si odvezli žáci Základní školy Vyhlídka z šestidenní studijní cesty do Anglie. Prakticky si tak vyzkoušeli angličtinu v cizojazyčném prostředí. Žáci Vyhlídky byli ubytováni v rodinách a společně poznávali památky Londýna a okolí britské metropole. Studijní cestu podnikli závěrem května.

Prohlídku nejznámějších míst Londýna a možnost postavit se na nultý poledník nezažijí žáci každý den. „Také proto rádi na studijní pobyt v Anglii vzpomínají. Cenné jsou pro ně nejen cestovatelské zážitky, ale také reálný kontakt s cizojazyčným prostředím. Především pobyt u rodilých mluvčích je pro ně velkým přínosem a motivací do dalšího studia cizího jazyka,“ uvedla organizátorka studijní cesty, učitelka ZŠ Vyhlídka Michaela Zimková. Kromě Londýna žáci navštívili známé poutní místo v Canterbury nebo filmové ateliéry, kde se točily snímky o Harry Potterovi.

V rodinách byli ubytováni žáci s plnou penzí a měli tak možnost ochutnat typickou anglickou kuchyni. K zážitkům nepatřily jen fotky u britského Parlamentu či královského paláce, ale také cesta trajektem. „Samotná cesta je pro žáky velkým dobrodružstvím, projedou velkou část Evropy v luxusním autobusu. Jeli jsme přes Německo a Belgii a na trajekt jsme se nalodili ve francouzském přístavu Calais. Zůstávají krásné vzpomínky a žákům nová zkušenost a motivace do budoucna. Poznali, že angličtinu se neučí jen pro školu, ale hlavně pro život,“ uvedla učitelka ZŠ Vyhlídka Michaela Zimková.

Mgr. Aleš Linduška

 

Komentáře jsou vypnuty.