Okresní kolo Pythagoriády 2018

Okresní kolo Pythagoriády 2018

Dne 28. května 2018 proběhlo na Základní škole Vsetín, Rokytnice okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda, které se zúčastnilo celkem 214 žáků z celého okresu Vsetín.

Žáci řešili celkem 15 zajímavých matematických úloh v jednotlivých kategoriích pro 5.–8. ročník základní školy. Při řešení úloh nebylo dovoleno používat tabulky ani kalkulačky.

Naši školu reprezentovali v  kategorii 5. ročníku Adéla Hanáková, Dominik Hyžák, Michael Soušek, Štěpán Srba, Matyáš Vlček a v kategorii 8. ročníku Vojtěch Tvrdý. Úspěšnými řešiteli se stali Adéla Hanáková a Michael Soušek ziskem 10 bodů (5. ročník) a Vojtěch Tvrdý ziskem 8 bodů (8. ročník).

Úspěšným řešitelům gratulujeme ke krásnému výsledku a všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Ivana Šlupinová