Školní exkurze VIII.B

image_pdfimage_print
Školní exkurze VIII.B

Ve středu 6.června 2018 se třída VIII.B zúčastnila školní exkurze v Kroměříži. Bylo krásné počasí, které dodalo celému dni tu správnou atmosféru. Cesta vlakem byla příjemná.

V Kroměříži jsme se od vlakového nádraží pěšky přesunuli do Podzámecké zahrady s krásnou parkovou a květinovou úpravou, s volně se pohybujícími pávy, zahradou s altány, vodotrysky a dalšími raritami. Zahrada v anglickém stylu je určena pro relax a krátkou regeneraci.

Druhou zastávkou byla návštěva Zrcadlového bludiště, ve kterém se žákům v zrcadlech objevovala jejich vlastní těla v různých velikostech a zakřiveních, což působilo neuvěřitelně a mnohdy komicky.

Navštívili jsme Muzeum Karla Kryla. Bylo to netradiční setkání s Karlem Krylem, s jeho písničkami a milostnou poezií psanou rtěnkou na zrcadle. Prostor této expozice zanechal snad v každém hlubokou stopu.

Naše kroky vedly dále do Květné zahrady, do oázy klidu, zeleně, do míst s nádherně upravenými květinovými vzory, do míst s kašnami a se zdobnými zákoutími. Cestou jsme míjeli i dům, ve kterém bydlel armádní generál Ludvík Svoboda.

Odpoledne si žáci prohlédli stavební památky v blízkosti náměstí a vlakem jsme se zase vraceli domů. Exkurze splnila svůj poznávací a vzdělávací záměr

 

Mgr. Marie Kratochvílová

 

Komentáře jsou vypnuty.