„Společný den druháků a osmáků“

image_pdfimage_print
„Společný den druháků a osmáků“

„Společný den druháků a osmáků“

Ve středu 30.5.2018 proběhl na naší škole tzv. „Společný den druháků a osmáků“. Cílem tohoto projektového dne bylo seznámení a navázání kontaktů mezi mladším a starším spolužákem, uvědomění si zodpovědnosti nejen za sebe, ale i za druhého, vzájemná pomoc, respektování svého kamaráda a jeho schopností, a snad i trocha toho vzájemného učení se jeden od druhého.

Žáci se ráno sešli v tělocvičnách školy, kde byli pomocí lístečků s pohádkovými dvojicemi přiřazeni do dvojičky. Prvotní napětí a obavy se rozpustily už při prvních hrách. Velice si cením toho, že děti respektovaly náhodné rozřazení do dvojic a i přes prvotní rozpaky si všichni mohli začít tento krásný den plný očekávání pořádně užívat. Následovaly zábavné seznamovací hry, ale také společná výroba vlaštovky, na kterou napsali svá přání pro tento den. Poté se žáci vydali na procházku k Bečvě, kde si společně nasbírali kamínky a hráli další hry. Po návratu z procházky, zaslouženém obědě a odpočinku připravili ve skupinkách vynikající ovocné saláty a pomazánky k odpolední svačině, kterou všichni snědli s chutí. Následovaly hry na hřišti – např. „Svez si svého druháka“, discgolf, ale také malování kamínků na památku.

Dvojice společně tvořily po celý den svůj deník, do kterého si děti zapisovaly různé postřehy o svém novém kamarádovi, hledali jak odlišnosti, tak i podobnosti.

Projekt byl zakončen hrou, kdy dvojice vyhledávaly kartičky s otázkami a úkoly a společně je plnily. Hra pomyslně uzavřela společně strávený den.

Moc děkuji zúčastněným žákům a třídním učitelkám za organizaci a příjemnou atmosféru.

Mgr. Alena Ešlerová

Komentáře jsou vypnuty.