Exkurze třídy VIII. A v Olomouci

image_pdfimage_print

Exkurze třídy VIII. A v Olomouci

Ve středu 13. června 2018 se  třída VIII. A vypravila vlakem do Olomouce, kde je čekala exkurze za poznáním a kulturními památkami v historickém jádru města.

Po příjezdu se žáci vydali nejdříve ke Korunní pevnůstce – Pevnost poznání. V tomto vědeckém parku je čekal nejen vzdělávací program věnovaný recyklaci ve výtvarném pojetí, ale i široká nabídka expozic. Zábavnou formou se seznamovali s lidskými smysly, fungováním mozku i vnímáním oka. Prohlédli si interaktivní expozici Světlo a tma zaměřenou na podstatu světelného záření a světelných jevů. V rámci expozice mechaniky si vyzkoušeli různé hlavolamy, jednoduché stroje a další fyzikální a logické hračky.

Po čase stráveném v pevnosti se osmáci vydali stromořadím podél Mlýnského potoka k botanické zahradě a na prohlídku historických skvostů města. Procházka je přivedla na Horní náměstí k renesanční radnici s proslulým orlojem a barokním kašnám Herkula a Caesara. Důležitými zastávkami byly i typické dominanty města, sloup Nejsvětější Trojice i morový Mariánský sloup na Dolním náměstí, kostely Sv. Mořice a Sv. Michala, či Univerzita Palackého s výhledem na Bezručovy sady.

Hanácká metropole je právem nazývaná perlou Moravy a jeden den k návštěvě všech jejich skvostů určitě nestačí.

I přesto si žáci z krásného dne odnesli mnoho pěkných zážitků a nových informací a třeba i nadšení se do Olomouce znovu vrátit.

 

Mgr. Jana Adámková (třídní učitelka), Petra Ondroušková (pedagogický doprovod)

 

 

Komentáře jsou vypnuty.