SOUTĚŽ PARAGRAF 11/55 NA ZŠ VYHLÍDKA

image_pdfimage_print
SOUTĚŽ PARAGRAF 11/55 NA ZŠ VYHLÍDKA

V pátek 22.6.2018 proběhlo na ZŠ Vyhlídka školní kolo soutěže Paragraf. Soutěž se konala v malé tělocvičně. Zde se ráno sešli nejen soutěžící 6., 7. a 8. ročníků, ale také porota v tomto složení: paní Ing. Hana Skácelová (Zastupitelstvo města), pan Bc. Radim Přikryl a pan Mgr. Tomáš Krejčí (Rada města) a paní Ing. Anna Hubová (Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje). Úkolem poroty bylo hodnotit jednotlivé disciplíny přidělováním bodů a dohlížet na průběh soutěže. Obecenstvo, které podporovalo starší spolužáky, tvořili žáci 5. ročníků, kteří taktéž plnili přidělené úkoly s velkým nasazením. Soutěž sestávala z pěti kol. Úvodní slovo pronesla paní ředitelka Mgr. Daniela Miklová, která soutěžícím popřála hodně úspěchů.

V prvním kole jsme naše žáky prověřili ve znalostech zákonů. Žáci vybírali správnou odpověď ze čtyř možností. Porota přidělovala plusové, ale i mínusové body za nesprávné odpovědi. Po tomto kole následovalo plnění prvního úkolu žáků 5. ročníků. Ti představovali zábavným způsobem svůj třídní kolektiv. Následovalo druhé kolo, v němž soutěžící reagovali na znění pravidel, která obhajovali, ale také vyvraceli.

Předposlední kolo bylo věnováno otázce „Kdybych byl starostou města Valašského Meziříčí“.  Za výkon byla všechna družstva porotou pochválena.

Posledním úkolem pátých ročníků byla výroba plakátu na téma „Zdravá škola“. Následoval poslední úkol také pro žáky druhého stupně. Sestával z poskládání obrázku a reakce na dané téma. To se týkalo problematiky drog a šikany.

Po sečtení všech bodů byla vyhlášena vítěznou třídou VII.B ve složení: Ondřej Slováček, Daniel Ševeček, Václav Košárek, Sophie Polociková, Natálie Stibůrková. Vítězství i ceny žáky velmi potěšilo, stejně tak potěšil postup do městského kola. Na krásném druhém místě se umístila třída VIII.B a na třetím třída VI.C. Všem soutěžícím, porotě, obecenstvu, ale také moderátorce této soutěže paní zástupkyni Mgr. Jarmile Malíkové děkuji za vydařený průběh soutěže, za aktivitu, hlasitou podporu i příjemnou atmosféru.

 

Mgr. Alena Ešlerová

Komentáře jsou vypnuty.