Návštěva z družebního města Čačak

Návštěva z družebního města Čačak

Dne 7. září 2018 navštívili naši Základní školu Vyhlídka představitelé partnerského města Čačak ze Srbska. Navázali jsme tak na vzniklou spolupráci, která začala již únoru 2018 lyžařským pobytem mladých Srbů v Beskydech a následným letním pobytem našich dětí u moře. Žáci naší základní školy nastudovali píseň v srbském jazyce, čímž vzdali hold našemu partnerskému městu. Dětem se píseň velmi líbila také proto, že srbština i čeština patří mezi slovanské jazyky a stejně tak melodika písně byla našemu evropskému hudebnímu cítění velmi blízká. Poznání jiného národa a jeho kultury bylo pro naše děti velkým přínosem a navázaná přátelství zůstanou dlouho ve vzpomínkách našich dětí.

Učitelé ZŠ Vyhlídka

Naši žáci u moře v Černé Hoře

Komentáře jsou vypnuty.