Projekt “Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR”

Projekt "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR"

I letos se naši žáci účastní celorepublikového projektu - HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR. Cílem soutěže je představit chemii jako poutavou a užitečnou vědu s širokým uplatněním pro studium i následnou praxi.

Ve dnech 6. a 12. 11. 2018 proběhlo na naší škole 1. kolo této chemické soutěže. Úroveň svých chemických znalostí si mohli žáci 9. ročníků ověřit formou vědomostního testu z anorganické chemie. Potýkali se s  problematikou bezpečnosti práce v laboratoři, určovali názvy, chemické značky a vzorce chemických látek, doplňovali chemické reakce, zamýšleli se nad otázkami skupenských přeměn nebo hmotností a složením atomového jádra. Splněním všech úloh testu mohli žáci získat maximálního počtu 60 bodů. A jak dopadli? Sečtením a srovnáním výsledků žáků tříd  9.A  a 9.B  se nejúspěšnějšími řešiteli z celkového počtu 37 zúčastněných stali:

  1. Tereza Hanáková (9.A), Alice Kremelová (9.B) -  56 bodů
  2. Sabina Váchová (9.B) - 54 bodů
  3. Stela Soušková (9.A) - 51 bodů
  4. Benjamin Křištof (9.B) - 50 bodů
  5. Jan Kusák (9.A) - 48 bodů

Tři nejlepší řešitelé, v tomto případě řešitelky, postupují do 2. krajského kola soutěže, které proběhne 11. 12. 2018 na pořádající škole našeho regionu, na ISŠ COP ve Val. Meziříčí.

Držme našim děvčatům palce a přejme jim štěstí, ať se jim podaří dosáhnout co nejlepšího umístění!

 

 

Mgr. Jana Adámková (vyučující chemie)

Komentáře jsou vypnuty.