Vánoce na dědině

Vánoce na dědině

V předvánočním období se třídy 1.B a 2.B ZŠ Vyhlídka zúčastnily akce, která rok co rok probíhá ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm s názvem „Vánoce na dědině“. Děti si pod vedením průvodce prohlédly vyhřáté chaloupky, ve kterých je čekala mnohá překvapení, ať už v podobě nazdobeného stromečku visícího ze stropu, jak dříve bylo zvykem, umění mistra kováře, zpěv koled pod vedením pana učitele, pohádky a povídačky příjemných hospodyň, tak čaj z devatera kvítí na zahřátí i dobrou mysl a voňavý perníček za odměnu. Velké zaujetí vyvolaly také Lucie, které z přítomných ometaly všechny prohřešky. Děti poznaly mnohé tradice vážící se k Valašsku a Vánocům. Program byl nádherný a krásně nás vánočně naladil.

 

Mgr. Alena Ešlerová

 

Komentáře jsou vypnuty.