“Mladý chemik potřetí”

“Mladý chemik potřetí”

Všichni naši žáci devátých ročníků se během podzimu zúčastnili 12. ročníku regionálního kola celorepublikové soutěže s názvem - Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2018-2019, kterého se zúčastnilo celkem 138 základních škol Zlínského kraje a 38 škol z okresu Nový Jičín. V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si celkově 894 žáků všech základních škol porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu školního kola.

Ten naši deváťáci vypracovávali při hodině chemie a měřili své znalosti a vědomosti získané v tomto oboru. Do 2. kola, které se konalo v prostorách ISŠ – COP ve Val. Meziříčí,  postoupily naše tři nejlepší žákyně z obou ročníků, jež dosáhly nejlepšího bodového umístění, a to Tereza Hanáková (9.A), Sabina Váchová (9.B)   a Alice Kremelová  (9.B).

Třetího kola - regionálního finále 29. 1 2019 se pak zúčastnili už jen ti nejlepší, což činilo pouze 30 žáků z celkového počtu přihlášených. V tomto finále si soutěžící prověřili jak početní znalosti, tak praktické dovednosti v chemických laboratořích integrované školy. Celkové umístění jednotlivců pak bylo dáno bodovým součtem výsledků 2. a 3. kola. Z našich děvčat se do třetího kola soutěže probojovala a nejvíce se dařilo žákyni 9. B třídy Sabině Váchové, která dosáhla krásného 7. umístění.

Sabině tímto moc gratulujeme a chválíme ji za pěknou reprezentaci naší školy!

 

 

Mgr. Jana Adámková

Komentáře jsou vypnuty.