Okresní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 20.2.2019 se vítězové školního kola zeměpisné olympiády zúčastnili kola okresního v Rožnově pod Radhoštěm. Žáci opět soutěžili ve třech oblastech zeměpisných znalostí a dovedností (práce s atlasem, test zeměpisných znalostí, kde se zaznamenávala i rychlost splnění úkolů a praktická část s atlasem). Do krajského kola postupovali vždy žáci na 1. a 2. místě automaticky, další 4 soutěžící v každé kategorii budou vybráni z celého kraje, na základě jejich úspěšnosti bodové a rychlosti.

Celkové pořadí v jednotlivých kategoriích:

Kategorie A:

V kategorii A se na úžasném 2. místě umístila Adéla Hanáková (6.B), která díky zisku 68 bodů porazila své soupeře z ostatních základních škol a postupuje do krajského kola.

Kategorie B:

V kategorii B se na pěkném 7. místě s vyrovnanými výsledky umístil Daniel Sváček (7.C).

Kategorie C:

A v kategorii C se na krásném 6. místě umístil Vojtěch Tvrdý (9.A), který měl jednoznačně nejlepší závěrečnou praktickou část, i tak to ale na přímý postup nestačilo.

Žákům gratulujeme ke skvělým výsledkům a držíme pěsti Adéle Hanákové, která se 20. března zúčastní krajského kola.

Mgr. Petra Ehlová