ZŠ Vyhlídka excelovala v Bludišti

ZŠ Vyhlídka excelovala v Bludišti

Ranní nervozita před odjezdem na natáčení známého dětského pořadu Bludiště byla trochu znát jak na soutěžícím družstvu, tak na ostatních žácích 8. ročníku. Jeli jsme do neznáma, a to i přesto, že jsme se pilně připravovali.

Natáčecí den pro nás začínal ve středu 3. dubna ráno. Soutěžící družstvo tvořili žáci 8.B, kapitán Daniel Vokřál, Lukáš Hurta, Sára Chromá a Klára Klemšová.

My ostatní jsme se převlékli do školních triček a vůbec nevadilo, že mají modrou barvu a náš soutěžní tým byl oblečen do červené. V hledišti jsme fandili, co nám síly stačily. Bylo nás opravdu vidět a slyšet. Hnali jsme naše soutěžní družstvo kupředu a to porazilo Základní školu z Hlučína, která byla vítězem minulého kola. Souboj to byl vyrovnaný, ale poznali jsme město, ukryté v tajence a získali závěrečných 15 bludišťáků. To znamenalo jediné, natáčení dalšího dílu soutěže, a to hned odpoledne.

Dalším našim soupeřem byla Základní škola Slušovice. Z našich soutěžících už opadla nervozita, ještě více se sladili coby tým a začalo jim vycházet, na co sáhli. Soupeře doslova položili na lopatky, a to jak ve vědomostních, tak ve sportovních soutěžích. Dokonce nám vyšlo i riziko (získání dvojnásobného počtu bodů) za průchod světelným bludištěm, který absolvuje vyučující. Tím se soupeři dostali do nepříjemné situace, že i kdyby poslední dvě disciplíny vyhráli, neměli už šanci na vítězství. I přesto se dokázali nevzdat a potrápit nás až do úplného závěru.

Mezitím v hledišti už všechno vřelo, všichni se radovali, skákali, tleskali – zítra se jede znovu!!!

K poslednímu natáčení jsme se sešli unavení, ale spokojení. Vždyť jsme to zvládli dvakrát a to není žádná ostuda. Našim soupeřem bylo tentokrát opavské gymnázium. I na našich soutěžících se projevila únava z předešlého dne. Strávili 8 hodin před kamerami, maximálně se soustředili na výkony sportovní a vědomostní. Ve volných chvilkách dotáčeli třeba zvuk, nebo vizitku týmu, rozhovory apod.

A už to začalo. První disciplína v hodu bludišťákem nebyla špatná, ale poprvé jsme nezískali zlatého bludišťáka. Prohrávali jsme, ale my fanoušci jsme o to více začali povzbuzovat. Po první vědomostní soutěži to bylo nerozhodně. Následovalo světelné bludiště učitelů. Opět jsme na soupeře ztráceli. Laserové bludiště nevyšlo ani nám, ani soupeřům. Do rychlostní vědomostní soutěže jsme šli se ztrátou asi osmi bodů. Tam se ukázala síla našeho týmu. Soupeře téměř nepustili ke slovu a předvedli takové znalosti z dějepisu, zeměpisu a ostatních oblastí, že i učitelé z Opavy uznale pokyvovali hlavami.

Rozhodnout měla tedy opět poslední soutěž – tajenka. Otázka zněla, který hudební nástroj se v tajence ukrývá. Všichni jsme drželi pěsti a napjatě pozorovali, jak naši soutěžící rozbalují pytlíky s nápovědami. Když kapitán Dan vykřikl „piáno“ a moderátor Roman odpověděl „ano“, radost nebrala konce. Všichni se radovali, skandovali a těšili se z trojnásobného vítězství. Paní učitelka Zimková se dmula pýchou nad svými žáky, kteří soutěžili nejenom za třídu 8.B, ale za celou Základní školu Vyhlídka a ukázali, jak jsou u nás děti šikovné.

Závěrem bych chtěla poděkovat nejenom soutěžícím, ale všem zúčastněným, kteří se dokázali semknout, fandit, tleskat, křičet a vydržet v dobré náladě po celou dobu natáčení.

Jednotlivé díly můžete vidět v televizi na programu České televize „déčko“ v září.

 

Mgr.Michaela Zimková

Fotografie najdete ve Fotoalbu....

Komentáře jsou vypnuty.