Čarodějnický den na ZŠ Vyhlídka

Čarodějnický den na ZŠ Vyhlídka

V úterý 30.4.2019 proběhl ve třídě 1.B projektový den „Čarodějnice“. Děti se rozdělily na skupinky, ve kterých po celé vyučování pracovaly a plnily zajímavé úkoly. Dozvěděly se mnohé o čarodějnicích, o zvycích a tradicích. Ve vyučovacích hodinách je čekala například četba pohádky O nešťastné čarodějnici, vymýšlení lektvaru, matematické úkoly z perníkové chaloupky či doplňování slabik do kouzelných slov. Děti si vyrobily ochranný škapulíř s diamantem, který je za Filipojakubské noci měl ochránit před mocí zlých čarodějnic. Všem dětem se projektový den líbil a domů si odnesly nejen spoustu zážitků, ale také škapulíř, hodnou čarodějku vyrobenou z dřívka a čarodějný deník, který během vyučování vytvořily.

 

Mgr. Alena Ešlerová

 

Komentáře jsou vypnuty.