Okresní kolo Matematické olympiády

Dne 9. dubna 2019 proběhlo na Základní škole Vsetín, Rokytnice okresní kolo 68. ročníku soutěže Matematická olympiáda, které se zúčastnilo celkem 106 žáků z celého okresu Vsetín.

Žáci řešili 3 zajímavé a náročné matematické úlohy v jednotlivých kategoriích pro 6. – 8. ročník základní školy. Každá úloha byla hodnocena celkem 6 body. Při řešení úloh nebylo dovoleno používat kalkulačky.

Naši školu reprezentovali v  kategorii 6. ročníku Adéla Hanáková, Soňa Jasná, Michael Soušek, v kategorii 7. ročníku Daniel Sváček, Jakub Vacula a v kategorii 8. ročníku Ondřej Masařík, Daniel Němec.

Úspěšnými řešiteli se stali Daniel Sváček ziskem 13 bodů (7.C), Adéla Hanáková ziskem 12 bodů (6.B) a Michael Soušek ziskem 11 bodů (6.A).

Úspěšným řešitelům gratulujeme ke krásnému výsledku a všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Ivana Šlupinová