Exkurze 6.C – Malý svět techniky v Ostravě

Exkurze 6.C – Malý svět techniky v Ostravě

V úterý 28.5. se žáci 6.C vydali na exkurzi do Malého světa techniky v Ostravě – Dolní oblast Vítkovice, která se konala v rámci rozšířené výuky fyziky.

Fiktivním průvodcem expozicí Malého světa techniky byl známý francouzský spisovatel Jules Verne a jeho nejslavnější romány. Během celé prohlídky si žáci mohli prakticky vyzkoušet své dovednosti, prohloubit teoretické znalosti a ověřit, co si pamatují z hodin fyziky.

Expozice je členěna podle oborů od mechaniky po akustiku, ale především se zabývá strojírenským průmyslem. Žáci si vyzkoušeli práci s pákou nebo kladkou, seznámili se s výrobou železa ve vysokých pecích nebo s šířením zvuku v různých prostředích.

 

 

Mgr. Ivana Šlupinová

 

Komentáře jsou vypnuty.