Školní výlet IX.A ve Strážnici

Školní výlet IX.A ve Strážnici

Na poslední školní výlet na základní škole se deváťáci vypravili na jih, do malebné Strážnice. Chtěli tu společně prožít dva dny plné pohybu, her, přírody, volné zábavy i poznávání města.

Výlet nám začal brzy ráno na vlakovém nádraží ve Val. Meziříčí, kde jsme se úspěšně sešli a vydali se směrem k cíli.

Za krásného počasí a s dobrou náladou jsme v dopoledních hodinách přijeli do Strážnice a vydali se pěšky do nedalekého kempu, kde začal náš pobyt v chatkové osadě. Ten si někteří žáci zpestřili vlastním vařením, míčovými a stolními hrami, badmintonem nebo jen lenošením na lavičkách, či v trávě před chatkou. A protože ke kempování patří táborák, i my se navečer vydali na dříví, rozdělat oheň a opéct si špekáčky. Za doprovodu kvákající žab, jsme si u táboráku užili společné chvíle plné zábavy, smíchu, ale i dojemných vzpomínek na společně prožitá školní léta, nebo plánů do budoucna.

Druhý den výletu nás vítal krásný den a my si páteční dopoledne užili společně a v přátelském duchu. Čas v kempu se nám krátil, a tak jsme se s batohy na zádech vydali za památkami města. Prohlédli jsme si největší ozdobu města, strážnický zámek, cestou vzrostlým parkem jsme došli k místní Synagoze a Starému židovskému hřbitovu. Po krátkém zastavení jsme se vydali k náměstí, které nás už z dálky vítalo svou Strážní Bílou věží. Po rozchodu za nákupem suvenýrů a občerstvení jsme se v odpoledních hodinách vydali směrem k Veselské bráně a k vlakovému nádraží na cestu domů.

Poslední společný výlet si všichni užili ve zdraví a příjemné atmosféře. Mnozí si uvědomili, že se z nich stala dobrá parta a budou si vzájemně scházet.

Všem deváťákům přejeme nejen krásné vzpomínky na školní léta, ale i to, aby jejich další studium bylo úspěšné a všichni našli své místo v životě.

 

Mgr. Jana Adámková

Mgr. Lenka Adámková

 

 

 

 

Komentáře jsou vypnuty.