Soutěž „1:0 pro němčinu“

Soutěž „1:0 pro němčinu“

Ve čtvrtek 13. června se zúčastnili žáci naší školy soutěže „1:0 pro němčinu“, kterou pořádá Goethe institut v Praze. Akce v sobě spojuje znalosti němčiny i umění fotbalu a jako každoročně se konala ve sportovním areálu v Praze-Satalicích.

Účast na soutěži je na naší škole již tradicí a na výborné výsledky z loňského roku navázaly i letos oba týmy složené z žáků a žákyň sedmých ročníků. Obzvlášť se dařilo dívkám. Porazily všechny týmy a obsadily tak průběžné 1. místo ve fotbalové soutěži. Na celkové vítězství to ale nestačilo a rozhodovalo jen pár bodů z jazykových znalostí. Tým Holky z Vyhlídky se tedy umístil na krásném 2. místě. Chlapci skončili v součtu bodů v silné konkurenci na celkovém 8. místě.

Dlouhá cesta do Prahy i celý den se nesl v duchu veselé nálady a příjemné atmosféry.

 

Eva Šmiřáková, Michal Stonavský

Komentáře jsou vypnuty.