ČeskoSlovenský den v Partizánském

ČeskoSlovenský den v Partizánském

Čtvrtek 14. listopadu se stal pro naše „šesťáky“ slavnostním dnem. Žáci se se svými pedagogy vydali navázat na nedávná přátelství a jeli oplátku navštívit své kamarády do partnerské školy - ZŠ Veľká Okružná v Partizánském.

Tady na ně už čekali jejich kamarádi, kteří jim přichystali vřelé přijetí a jak jinak než tradičně, a to v lidovém kroji a chlebem a solí. Po prohlídce školy byla pro žáky připravena řada tvůrčích i edukačních aktivit, které se nesly v duchu společných historických a kulturních vazeb Čechů a Slováků i přiblížení příbuzných jazyků mladé generaci.

Odpoledne se všichni vydali za památkami města Partizánské, nejdříve do Městského muzea, kde se seznámili s osobnostmi regionu, vývojem erbu, prohlédli si historii výroby obuvi.

Na náměstí SNP žáci poznali památník padlých hrdinů i památník zakladatele města, kterým je J.A.Baťa, (pozn. nevlastní bratr T. Bati st., zakladatele města Zlína). Nejen tím je Československá tradice v Partizánském ještě silnější než jinde na Slovensku.

Československý den přinesl zajímavá setkání, nová poznání i společné zážitky.

Zároveň věříme, že navázaná přátelství mezi dětmi potrvají déle, než je po dobu vzájemných návštěv.

 

 

Mgr. Jana Adámková

 

Komentáře jsou vypnuty.