ZŠ Vyhlídka vybojovala postup do celorepublikového finále ve sportovní všestrannosti

Republikové finále čeká na reprezentanty meziříčské Základní školy Vyhlídka v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Začátkem června dokázal tým Vyhlídky postoupit z krajského kola v Otrokovicích a o medaile bude usilovat v zářijovém finále v Brně. V kategorii jednotlivců si navíc vybojoval finále v kategorii chlapců ročníku 2003 Alexandr Paťava.

Úspěchy v populární soutěži OVOV, kterou společně založili olympijští vítězové v atletickém desetiboji Roman Šebrle a Robert Změlík, slavila Základní škola Vyhlídka už v předchozích letech. Letos si rovněž věří na medailový úspěch. „V krajském kole tým složený ze zástupců ročníků 2004 – 2006 reprezentovali Roman Brandtner, Matěj Michna, Benjamin Křištof, Tomáš Tobola, Václav Zahradníček, Lucie Golasovská, Tereza Hanáková, Klára Klemšová a Adéla Hanáková. Naše družstvo obsadilo zasloužené 2. místo za ZŠ Oskol Kroměříž, která již tři roky kraluje v této soutěži. Mezi mladšími pak uspěla 3. místem Adéla Kubišová v soutěži jednotlivců,“ uvedla učitelka a vedoucí družstva Martina Krutílková.

Roman Brandtner všechny udivil výkonem 75,5 metrů v hodu kriketovým míčkem a na stupních vítězů mu patřilo 2. místo. Dařilo se i stříbrné Adéle Hanákové, bronz získala Lucie Golasovská. Žáci soutěžili v základních atletických disciplínách doplněných o další disciplíny sportovní všestrannosti.