Příškolní výtvarný tábor „Po stopách slavných malířů“

image_pdfimage_print
Příškolní výtvarný tábor „Po stopách slavných malířů“

I letos se rozhodla skupina žáků naší školy strávit konec prázdnin v kolektivu svých kamarádů a spolužáků a stát se výtvarnými umělci. V týdnu od 19.8. – 23. 8. 2019 se mladí výtvarníci seznámili s různorodými technikami kresby, malby, jež přesahují rámec vyučovacích hodin a věnovali se rozvoji svých schopností a dovedností prostřednictvím zajímavých tvořivých technik jako je: akvarel, keramika, pískování, výroba koláže s vlastní fotografií, či malba na hedvábí.

V jednotlivých výtvarných blocích se žáci inspirovali starověkým Egyptem, vyzkoušeli si akční malbu podle J.Pollocka, dekorativní kompozici podle G. Klimta, či zátiší ve stylu P.Cézanna.

Nedílnou součástí příškolní akce byla exkurze do Muzea umění v Olomouci. Tady žáci zažili pocit konfrontace nad současným uměním, a to nejen pozorováním sochy D. Černého lezoucí po fasádě muzea, ale i zhlédnutím výstavy kreseb vizuálního umění V. Ciglera.  Umělecký zážitek završila návštěva expozice s ukázkami tvorby významných autorů druhé poloviny 20. století jako jsou: B.Kubišta, Toyen, F.Foltýn, J.Knap, K.Lhoták, V.Špála a další.

Výtvarný týden mladých umělců se nesl v přátelské a atmosféře a tvůrčí relaxace.  Všichni žáci si odnesli nejen skvělé zážitky, krásné výrobky, ale i umělecké poznatky, jenž je mohou provázet, třeba na příštích cestách za uměním.

Mgr. Jana Adámková a Mgr. Lenka Adámková

 

 

Komentáře jsou vypnuty.