Ulcinj – Černá Hora 2019

image_pdfimage_print
Ulcinj – Černá Hora 2019

Konec prázdnin si někteří žáci naší školy zpestřili desetidenním pobytem u moře v Černé hoře.

Naše cesta začala v pondělí 19. srpna a projížděli jsme přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko až do Černé hory. Dlouhou a náročnou cestu jsme si zpříjemnili jednodenní zastávkou v srbském Čačku, kde jsme si prohlédli město, a taky se plavili po řece až k jednomu z mnohých klášterů, kde jsme měli možnost dozvědět se o historii tohoto ženského kláštera a prohlédnout si jeho okolí.

Následoval poslední úsek naší cesty, a to až do Ulcinje. Po milém přivítání a ubytování jsme si plnými doušky užívali moře, pláž, sportovní aktivity a výlety. Jedním z nich byl výlet na Skadarské jezero, které je největším sladkovodním jezerem na Balkáně, a také nedaleko albánských hranic. Obrovským zážitkem bylo pro všechny skákání z lodi přímo do jezera. Další výlet jsme podnikli do Ulcinje, kde jsme si prošli staré město, památky a měli možnost zakoupit několik suvenýrů na památku.

Všem zúčastněným se pobyt u moře líbil a byl hezkým zakončením letních prázdnin.

 

Bc. Eva Šmiřáková

 

Komentáře jsou vypnuty.