Horniny a nerosty jinak

image_pdfimage_print
Horniny a nerosty jinak

Dne 11. 10. 2019 proběhla na naší škole přednáška pana Jiřího Novotného, který je odborníkem na horniny a nerosty. Přednáška byla určena žákům pátých ročníků.

V úvodu byly dětem představeny vzácné minerály, které si pan Novotný osobně přivezl z cest po celém světě. Zároveň na mapě světa ukazoval světadíly a země, kde se tyto vzácné minerály nejvíce nalézají. Každý nerost si mohly děti vzít do rukou, osahat si jej a zeptat se na vše, co je zajímá.

V druhé polovině přednášky se pan Novotný věnoval horninám, které se nachází bezprostředně v našem nejbližším okolí – Zašová, Zubří, Štramberk… Samozřejmě byla zmíněna i jiná významná naleziště v České republice. Děti se seznámily se všemožným způsobem využití hornin i minerálů.

Svým tématem přednáška doplnila a navázala na učivo pátého ročníku o horninách a nerostech.

Mgr. Jana Popovičová

Komentáře jsou vypnuty.