ZŠ Vyhlídka se zúčastnila Vědeckého festivalu

image_pdfimage_print
ZŠ Vyhlídka se zúčastnila Vědeckého festivalu

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, interaktivní workshopy a mnohé další aktivity napříč nejrůznějšími vědeckými obory.

Žáci IX. tříd ZŠ Vyhlídka navštívili v pondělí 11. listopadu 2019 Hvězdárnu ve Valašském Meziříčí, usadili se v přednáškovém sále a vyslechli odbornou přednášku s prezentací na téma První lety do Vesmíru a dokument o Apollu 11.

II. přednáška se týkala globálních problémů lidstva – globální katastrofy, ekologické problémy současnosti, důležitost vody, …

Účast žáků na vědeckém festivalu byla obzvláštněna pozorováním planety Merkur před Sluncem.

 

Akce byla pro naše budoucí absolventy velkou výzvou k novému poznávání, bádání a objevování.

 

„Malé vědění dává lidem pýchu, velké skromnost.“ Leonardo da Vinci

 

 Mgr. Marie Kratochvílová

 

Komentáře jsou vypnuty.