Vídeň 2019

image_pdfimage_print
Vídeň 2019

Je tradicí naší školy navštívit v předvánočním čase metropoli Rakouska – Vídeň. V úterý 26. listopadu 2019 odjíždělo do Vídně 54 žáků ze 7. – 9. tříd ZŠ Vyhlídka, aby poznali nejkrásnější historické památky a dominanty města. První zastávkou byl architektonický skvost – Hundertwasserhaus. Následovala prohlídka zámku Schőnbrun, který obklopuje překrásný park s fontánami. Naše exkurze pokračovala historickým centrem, kterému vévodí katedrála Stephansdom, a další dominanta – hradní komplex Hofburg. Cestou jsme míjeli řadu historických budov, soch a zajímavostí. Naše pěší putování centrem za památkami bylo zakončeno u Nové radnice, kde ve vzduchu voněl punč a vznášela se díky krásně nazdobeným stánkům s dárky pohodová vánoční atmosféra.

Poděkování patří všem žákům, kteří se pěkným chováním zasloužili o zdařilý průběh naší zahraniční cesty. Plni dojmů a zážitků jsme se spokojeni vraceli autobusem CK Valaška domů. A příští rok zase „Auf Wiedersehen!“

Mgr. Marie Kratochvílová

Fotografie ze zájezdu najdete ve Fotoalbumu…

 

Komentáře jsou vypnuty.