Školní kolo olympiády z českého jazyka

Školní kolo olympiády z českého jazyka

V pondělí 9. prosince 2019 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z českého jazyka.

Celkem 11 žáků z VIII. a IX. tříd pracovalo na gramatické části a slohové části. Úkoly nebyly jednoduché, vyžadovaly soustředění, přesnost a jazykový nadhled. Volný slohový útvar zadaný na téma „Tomu říkám překvapení“ byl mimořádně zdařilý a bylo obtížné vybrat tu nejlepší práci.

V celkovém součtu bodů získala 1. místo Sára Chromá z IX. B, dosáhla 37 bodů ze 40 možných a postupuje do okresního kola, které proběhne 22. ledna 2020 na GFP ve Val. Meziříčí.

Děkuji všem žákům za účast a příkladné výsledky ve školním kole olympiády z českého jazyka. Věřím, že to byla pro všechny zkušenost a motivace do dalších jazykových soutěží.

Mgr. Marie Kratochvílová