Projektový den 8.A ve Světě techniky v Ostravě

image_pdfimage_print
Projektový den 8.A ve Světě techniky v Ostravě

V pátek 21.2.2020 uskutečnil projektový den žáků 8. A ZŠ Vyhlídka v učebnách U6 v Malém světě vědy a techniky v Ostravě.

Žáci navštívili dva z výukových programů Roboti v našem životě a Odysea Holy, ve kterých využili svých znalostí z fyziky, chemie a matematiky při praktických dovednostech.

První skupina žáků se v úvodu seznámila s příklady využití robotů v každodenním životě, se zajímavými videi o práci robotů v automobilovém průmyslu, ve vojenství, v lékařství. Řešila otázky dalšího uplatnění robotů v budoucnosti. V praktické části se žáci proměnili v konstruktéry, kteří měli z Lega Mindstorms sestavit roboty podle své fantazie, naprogramovat je a ověřit si, zda jejich nápady fungují.

Druhá skupina žáků se stala astronauty, kteří se účastní výpravy na Mars v kosmické lodi. Tito žáci se zapotili při řešení problémů – museli zapojit baterii, orientovat se v mapě, určit správně chemický prvek, zvrátit explozi vesmírné lodi, či zlikvidovat mimozemskou nestvůru. Desetičlenná posádka dokázala díky spolupráci v týmu úspěšně překonat všechny překážky a mohla tak v závěru programu úspěšně dokončit svůj let.

Zážitkové programy se žákům moc líbily. Mnozí si uvědomili, že poznávání techniky může být nejen zábava, ale i záživný obor s budoucností.

Mgr. Jana Adámková,  Mgr. Marcela Holubcová

Komentáře jsou vypnuty.