Projektové dny z optiky pro žáky 7. ročníku

Projektové dny z optiky pro žáky 7. ročníku

V září 2020 proběhly na naší škole v obou sedmých třídách dva školní projektové dny zaměřené na rozvoj znalostí a dovedností v optice. Žáci se formou pokusů a přednášky dozvěděli spoustu nových informací o světle, jeho rychlosti, odrazu a lomu. Sami si sestavili Galileiho a Keplerův dalekohled, prohlédli si svět kolem sebe 3D brýlemi, vyzkoušeli si polarizační funkci svého mobilního telefonu. Zjistili také, jak funguje noční vidění a přístroje k němu určené, prozkoumali spektrální barvy jednotlivých prvků a poslechli si, z čeho se skládá duha a bílé světlo. Také se seznámili se zrcadly, čočkami a jejich užíváním.

Celá akce proběhla pod fundovaným vedením pracovníka valašskomeziříčské hvězdárny pana Tomáše Pečivy, který s naší školou spolupracuje dlouhodobě. Seznamuje žáky s optickými jevy, programovatelnými roboty z lega, s běžným životem na mezinárodní stanici ISS a dalšími kosmickými projekty.

 

 

Mgr. Marcela Holubcová