Zimní období druháčků v ŠD

V novém kalendářním roce jsme se s dětmi z druhých ročníků nastěhovali do třídy 2. B, která se na čas stala naším oddělením školní družiny.

Trávíme zde čas nejen tvořením, společnými hrami a povídáním, ale pokud to počasí dovolí, hlavně zdravým pobytem na školní zahradě.

Leden jsme zahájili tvořením s tříkrálovou tématikou. Přestože letošní tradiční charitativní koledování bylo poznamenáno omezeními, popřáli jsme si všichni: „Štěstí, zdraví, dlouhá léta…“

Těšili jsme se na sněhovou pokrývku a dočkali jsme se i prvních mrazíků.  Děti si v lednu postavily pod okny své šatny sněhuláčky, kteří dostali jména podle jejich stavitelů.

V únoru nás mrazíky a sněhová pokrývka navštívila opět. Tentokrát i více přituhlo, proto jsme se do zimních radovánek pustili, až mráz povolil. Sněhu bylo dostatek a tak jsme tentokráte postavili zimní sochy na školní zahradě za hřištěm.

V tuhé zimě jsme nezapomněli na naše přezimující ptáčky a rozvěšovali pravidelně lojové kuličky. Některé děti i samy vyráběly zrníčkové kuličky podle návodu v čítance.

A ve třídě jsme se věnovali pracovní činností a vystřihovali a lepili zimní chaloupky, zimní zátiší, zvířátka, kterým zima nevadí, krmítka s ptáčky a samozřejmě v polovině února to bylo Valentýnské tvoření.

Celý týden jsme s velkou trpělivostí a láskou vyráběli pro naše blízké technikou scrap booku i srdíčkové zápichy a medvídky se sladkým srdíčkem.

Konec února patří Masopustu. My jsme tohle téma začali shlédnutím pohádky Chaloupka na vršku s masopustním příběhem.  A pak už se věnovali výrobě masek, škrabošek a karnevalových ozdob.

Všichni jsme si zimní období užili, hlavně štědrou nadílku sněhu, ale teď už vyhlížíme zelené jaro a teplé sluníčko.

Olga Nejedlá, vychovatelka IV. oddělení