Domácí samostudium našich žáků

Domácí samostudium našich žáků

O tom, že naši žáci pilně pracují i v domácích podmínkách, svědčí řada úkolů a prací, které nám učitelům posílají. A my jsme za ně moc rádi. Svědčí totiž o tom, že je zajímá, co se kolem nich děje a že jim není lhostejné ani jejich vlastní vzdělávání. Ukázky prací najdete ZDE.
Školní zájezd do Anglie

Školní zájezd do Anglie

Naše škola se i letos zúčastnila výměnného pobytu v Anglii. Letošní zájezd proběhl na začátku března, což je dost brzký termín. Měli jsme obavy z počasí, a proto jsme raději neodložili zimní bundy a teplé boty, ale byli jsme příjemně překvapeni. V Anglii jsme sice zažili i nějaké deštíky, ale také nám svítilo sluníčko, a tak jsme si pobyt opravdu užili.

Po příjezdu do Londýna jsme si prošli hlavní historické památky jako Piccadilly Circus, House of Parliament, Big Ben, Traffalgar Square a další. Největším zážitkem byla jízda v kabince na London Eye, který slaví výročí 20 let vzniku, a tak jsme si mohli i užít 4D promítání, které se týkalo této atrakce. Potom jsme nastoupili do lodi a užili si komentovanou okružní plavbu po řece Temži. Pluli jsme od London Eye až po Tower Bridge a zažili úplně nový pohled na známá místa a památky. Večer už nás čekaly naše hostitelské rodiny a žáky čekalo první konverzování s rodilými mluvčími.

Další den byl dětmi dlouho očekávaný, protože jsme jeli do Warner Bros. Studio s ateliéry, ve kterých se natáčely filmy o Harry Potterovi. Žáci vstoupili do světa kouzelných Bradavic, ochutnali máslový ležák a prohlédli si všechny kulisy a kostýmy, které se ve filmech objevily a touto atmosférou jsme se všichni nechali unést a vychutnávali jsme si každou chvilku ve studiích. Dopolední program byl ale také velice zajímavý. Navštívili jsme univerzitní městečko Cambridge. Je to nádherné místo s dech beroucími budovami starých kolejí. Nasávali jsme studentskou atmosféru a žasli nad historií tohoto místa. Líbil se nám například i matematický most, u kterého se žáci devátých ročníků raději vyfotili, aby jim přinesl trochu štěstí u přijímacího řízení.

Třetí den byl náročnější na cestování, ale vyplatilo se vydržet ten čas v autobuse, protože jsme jeli do Salisbury. Je to město poblíž Stonehenge. V tomto městě jsme navštívili chrám s šikmou věží a viděli Magnu Chartu Libertatum. Projížděli jsme malebným anglickým venkovem, kde už příroda čaruje a všude kvetly lány narcisů a zelenala se jarní tráva.

Stonehenge je snad nejznámější památka Anglie. K tomuto kamennému útvaru jsme šli dvoukilometrovou procházkou po loukách, a to nám přišlo vhod, protože jsme se v autobuse naseděli už dost. Když jsme přišli na místo, dýchla na nás dávná historie. V obličejích nás všech byl vidět úžas, ale i respekt k tomuto místu. Několikrát zaznělo slovo „dokonalé“.

Poslední den jsme strávili v Londýně u Tower Bridge a okolí. Prošli jsme se nejstarším parkem v Londýně a vychutnávali si poslední výhledy na město u nultého poledníku v Greenwich.

A pak už Good bye England!

 

Kolektiv učitelek Aj
Informace pro rodiče ze dne 23.3.2020

Informace pro rodiče ze dne 23.3.2020

 

Vážení rodiče,

na základě sdělení ministra školství vás informuji, že školy budou otevřeny v druhé polovině května. Jsem si vědoma vaší nelehké situace. Pracujete, staráte se o děti a nyní vám bylo naloženo vzdělávání v daleko větší míře, než jsme doposud zažívali. Budeme se věnovat jen profilujícím předmětům, snažit se procvičovat, ale i najít způsob zpětné vazby od vašich dětí tak, aby nebyl náročný na digitální technologie. V případě nejasností se neostýchejte kontaktovat na pracovních e-mailech pedagogické pracovníky. Děkuji vám za shovívavost.

 

 

Valašské Meziříčí 23. 3. 2020

 

 

Mgr. Daniela Miklová

ředitelka školy
Provoz kanceláře ZŠ Vyhlídka po dobu nouzového stavu

Provoz kanceláře ZŠ Vyhlídka po dobu nouzového stavu

Po dobu nouzového stavu z důvodu epidemie COVID-19 je úřední doba kanceláře základní školy:

Pondělí, Středa, Pátek od 8:00 do 11:00 hod.

Děkujeme za pochopení.

Mgr Daniela Miklová, ředitelka školy