Úvod do ŠD

image_pdfimage_print

Vážení rodiče,

vítáme vaše děti v naší družině a tady je několik informací pro Vás, pro naši vzájemnou spolupráci:

Provozní doba ŠD

Ranní družina od 6.15-7.45h

Další provoz družiny od 11.40 – 16.30h

V kanceláři školy si zakoupíte čip, kterým se dostanete do budovy ŠD.

Děti dostanou družinové deníčky, které budou sloužit pro naši komunikaci, info o akcích, či vaše zprávy pro vychovatelky. Žádáme Vás o pravidelnou kontrolu  družínků, ať jste informovaní o akcích ŠD, stejně tak sledujte nástěnky u oddělení svých dětí. V období prázdnin, je možné přihlašovat účastníky k docházce.  V případě patřičného naplnění účastníky bude zajištěn provoz.

Děti z družiny je vychovatelka oprávněna vydat pouze osobám uvedených na zápisním lístku. Z důvodu bezpečnosti vašich dětí není možné poslat dítě z družiny samotné ani před školu. Pokud k tomu není písemný souhlas zákonného zástupce, který přebírá zodpovědnost za bezpečí dítěte na sebe. To platí i v případě, že dítě odchází ze školní družiny samotné.

 

Při vyzvedávání dítěte z ŠD, žádáme rodiče, aby se zdržovali na chodbách po dobu nezbytně nutnou. Pokud je potřeba řešit cokoli s vychovatelkou s ohledem na ostatní děti v oddělení, žádáme, domluvte si individuální konzultaci mimo hlavní činnost vychovatelky.

 

Do družiny budou děti potřebovat:

-převlečení na pobyt venku /ukládáme do komody na chodbě/ rodiče si pak sami ohlídají případnou výměnu a poučí dítě, jak s převlečením nakládat dle počasí

– zástěrku nebo tričko na výtvarnou činnost, necháváme na vašem uvážení

Ručníky ve třídě používáme jednorázové papírové. Toaletní papír a mýdlo zajistí pro děti provoz družiny.

Rodiče prosíme, neopomíjejte dětem dávat odpolední svačinku.

Průběhu vybíráme částku 50,- Kč /částka zahrnuje družínek, plastový hrníček, pitný režim/

Částku na pitný režim dobíráme dle potřeby během školního roku, nakupujeme pro děti ovocné sirupy bez konzervačních látek.

K platbě ŠD budete vyzváni informací v deníčku, kde taky dostanete platební údaje. Měsíční poplatek za ŠD je 250,- Kč.

Úspěšný školní rok vašim dětem přeje kolektiv vychovatelek ŠD Vyhlídka.

 

Olga Nejedlá

vedoucí vychovatelka                                                                              Ve Val. Meziříčí 2. 9. 2019