Dráčkový týden v ŠD

Týden s dráčky jsme odstartovali v pondělí 21. 10. 2021 Drakiádou na louce u sídliště Vyhlídka za krásného slunečného počasí. I přes nepřízeň větru se za běhu z kopce dětem po nějaký čas podařilo dostat draky do vzduchu.

          Na zemi pak probíhaly drobné opravy konstrukce draků, a hlavně zpřetrhaných provázků.  Přesto oceňujeme domácí technickou přípravu draků.  V přestávkách mezi vzlety či kolizemi draků, děti dobíjely energii ze sluníčka i svačinek z batůžků.  A i když v závěru akce byla síla větru nulová, děti si běhaly a hrály pro radost.

          V dráčkování jsme pokračovali i v následujících dnech. Paní vychovatelka Nejedlá napekla pro děti perníkové dráčky a paní vychovatelka Műllerová připravila papírové šablony obličejů dráčků.

Děti si šablony vystřihly, pestrobarevně vybarvily pastelkami, a poté pečlivě přiložily pomocí citrónové polevy k perníčkům. Samy sobě tak vytvořily dráčkové medaile, které si odnesly domů.

          V rámci pracovní činnosti nesměly chybět ani draci z tvrdého papíru.  Tady děti uplatnily vlastní fantazii. K dispozici měly hmatové voskovky, výřezy, krepový papír a přírodní motouz.

          V závěru týdne jsme připravili pro děti činnost z papíru z velmi efektivním podzimním dekorem a povrchem.  Vyrobili jsme si záložky do čítanek nebo oblíbené knížky, která k podzimním večerům patří.

          Pátek byl dnem relaxační činnosti a děti shlédly pohádku, která nám tematicky uzavřela celý týden. Chaloupka na vršku – příběh „Jak děti pouštěly draka, jak to bylo na podzim…“

          Věříme, že si děti dráčkový týden užily a už jsme započali tvoření a témata k Halloweenu.

Vychovatelky 1. a 4. oddělení ŠD