Vítání jara

Venku se již začíná probouzet příroda, ptáčci nám krásně zpívají a prodlužují se dny. Na tuto jarní vlnu jsme se ve školní družině naladili hned se začátkem března.  A vyzdobili si jarními pracemi našich dětí chodbu školní družiny. Motýlí mezipatro pak vzniklo pod rukama paní vychovatelky Veroniky Vašíčkové a Romany Kachtíkové.

Sluníčko v tyto dny krásně hřeje do tváří, v trávě vykukují poupátka květin.  To nám říká jediné „jaro přichází k nám“.  Konečně to po dvou letech vyšlo a opravdu jsme mohly vyrazit spojená oddělení dětí k jeho vítání. Letošní jaro, tak určitě bude.

My jsme se tentokrát rozhodli udělat to trochu jinak. S ohledem na již tak dost zkoušenou řeku Bečvu. Moranu jsme si vyrobili tradičně, ale nesli jsme ji jen do areálu školy a zpátky do družiny.

K řece Bečvě jsme se vypravili s jarními pučícími větvičkami vrby, které si děti nazdobily mašličkami a papírovými kvítky. Ty sloužily opravdu jen k symbolickému mávání zimě a vítání jara.

Vítání, které neublíží přírodě, jsme uzavřeli u řeky tím, že jsme suchými kousky pečiva nakrmili ryby, ale i neodbytné kachny. Snad si pochutnaly.

Ještě něčím, byla naše akce výjimečná. Do naší družiny patří i děti z Ukrajiny. Těm se naše počínání s nazdobenou Moranou s náhrdelníkem z vyfouknutých vajíček moc líbila. I když jim unikal význam této ženské figury, kterou jsme vyráběli. Své větvičky si nazdobily velmi pečlivě a jejich radost u řeky se projevila i tancem a zpěvem.

A naše děti se už nemohou dočkat až vytáhnou kola a koloběžky a kolem naší řeky to na cyklostezkách zase ožije.

Krásné jaro a optimistickou náladu přejeme dětem i jejich blízkým.

Vychovatelky Olga Nejedlá, Andrea Műllerová