Brána recykla

Během měsíce října se všechny třídy 1.stupně ZŠ Vyhlídka zúčastnily výukového programu Brána recykla, který probíhal v Ekocentru Valašské Meziříčí. Tento projekt je finančně podporován Městem Valašské Meziříčí. Pod vedením zkušené lektorky paní Dariny Husákové se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací o recyklaci. Formou zábavných her si zdokonalily dovednost třízení odpadu, pochopily obrovský přínos recyklace pro životní prostředí. Prostředí Ekocentra je velmi krásné jak ve venkovních, tak vnitřních prostorech a nabízí řadu programů jak pro děti, tak pro dospělé.

V naší škole se i letos aktivně zapojujeme do celostátního projektu Zelený strom. Jedná se o sběr papíru. Chceme podpořit také třízení plastových obalů, jelikož například v rámci Školního projektu (ovoce, zelenina, mléčné výrobky) se co 14 dní může vytřídit opravdu velké množství plastu.  Považujeme za důležité žáky v této oblasti podporovat, aby třízení odpadu vzaly za své a stalo se tak přirozenou součástí péče o životní prostředí.

Mgr. Alena Ešlerová