Pythagoriáda na ZŠ Vyhlídka

Pythagoriáda je matematická soutěž, kde žáci řeší 15 velmi obtížných aplikačních úloh, při kterých je potřeba využít samostatnost, představivost a logické uvažování. Na vyřešení úloh mají celkem 60 minut a nemohou používat kalkulátor a matematické tabulky. Aby byl řešitel úspěšný, musí mít 10 a více bodů. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku.

V listopadu proběhlo na ZŠ Vyhlídka školní kolo této soutěže. Mezi úspěšné řešitele se probojovali 3 žáci: Bořek Vaculík ze třídy VI.C, Lucie Onderková ze třídy IX.C a Michael Soušek ze třídy IX.A.

Díky nemoci a karanténě se okresního kola, které se konalo 7.12.2021, zúčastnil pouze Michael Soušek. Michael se se 12 body umístil na děleném 5. – 9. místě. Gratulujeme ke krásnému výsledku.

Mgr. Jakub Škulavík