Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve čtvrtek 20. ledna 2022 se třídy 1.A a 1.B ZŠ Vyhlídka zúčastnily akce Pasování prvňáčků do řádu čtenářského, které proběhlo v Městské knihovně. Král Knihoslav a královna Abeceda děti mile přivítali ve svém knižním království. Poté prvňáčci přednesli čtenářský slib a rytířem byli pasováni do řádu čtenářského. Obdrželi pamětní list a také průkazku do knihovny. Program dále pokračoval s úžasným ilustrátorem panem Adolfem Dudkem, který děti nadchl svou bezprostředností, obrovským talentem a také vnesl do programu spoustu legraci. Ilustrátor pomocí čtyř základních geometrických tvarů ukázal, jak se dá s jejich využitím nakreslit spousta krásných obrázků. Děti byly ilustrátorem odměněny obrázkovou kartičkou s podpisem.. Prvňáčci se již nyní těší na další setkání v knihovně v dalších měsících, jelikož se naše škola zapojila do projektu Knížka pro prvňáčka.

Mgr. Alena Ešlerová