Školní kole olympiády v českém jazyce 2021/2022 (kategorie I. určená žákům 8.a 9.ročníku)

Dne 26.1.2022 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 7 žáků 8. a 9. ročníku. Olympiáda se skládala ze dvou částí – části mluvnické a části slohové. Všichni soutěžící si mohli prověřit své češtinářské schopnosti, které spočívaly nejen v jejich znalostech mateřského jazyka, ale také ve schopnosti přemýšlet, vyvozovat a využívat slovní zásobu mnohdy v nečekaných souvislostech a situacích. Mnozí se také přesvědčili, že to, co se zdá být zdánlivě jednoduché, někdy až tak snadné není.

K nejúspěšnějším řešitelům patří Michal Janírek z IX.B a Soňa Jasná z IX.C, kteří budou naši školu reprezentovat v kole okresním, které proběhne v druhé polovině března na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Všem žákům děkujeme za účast a ochotu se i ve svém volném čase zdokonalovat v češtině.  Michalovi a Soně gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Andrea Trochtová, Mgr. Martina Krutílková