Okresní kolo biologické olympiády 2021/2022

V pondělí 11. dubna proběhlo na zdejším gymnáziu okresní kolo biologické olympiády, kterého se zúčastnili také žáci naší školy – Magdaléna Halaštová, Anna Daňková, Anna Vlčková. Děvčata reprezentovala naši školu v kategorii C, která je určena pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol a 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií.

Tématem 56. ročníku BiO 2021/2022 pro kategorii C bylo ,,Jak přežít zimu“. Každé soutěžní kolo biologické olympiády je o něco složitější, zároveň také navazuje na problematiku předešlých kol.

V teoretické části byl soutěžícím předkládán vědomostní test. Praktická část byla rozdělena na dvě části. V první části soutěžící poznávali typické organismy naší přírody. Druhou část tvořil laboratorní úkol, orientující se na praktické dovednosti soutěžících v mikroskopování a vytváření laboratorního protokolu.

Z celkového počtu soutěžících – 25, obsadila krásné 3. místo Magdaléna Halaštová a postupuje tak do krajského kola, které se uskuteční 12. 5. 2022 v Zoo Zlín – Lešná.

Všechny žákyně velice chválíme! Magdě gratulujeme ke krásnému umístění a přejeme mnoho úspěchu v krajském kole BiO!

Mgr. Radka Nedvěd Marjaková