Školní kolo anglické olympiády pro žáky 5. ročníků

Dne 18.5.2022 si mohli žáci z pátých tříd přijít vyzkoušet své jazykové znalosti a dovednosti z anglického jazyka. Byla pro ně nachystaná olympiáda, která se skládala ze tří částí: poslechu, čtení s porozuměním a konverzace. V soutěži byl důraz kladen hlavně na konverzační část, ve které se děti představily, popisovaly obrázek a zkusily si reakci na vybranou situaci (např. omluva za zapomenutý domácí úkol, prosba rodiče o pořízení domácího mazlíčka apod.). Nejlepšími soutěžícími se nakonec stali Štěpán Makyča ze třídy 5.B, který obsadil 1.místo, Matyáš Pilčík ze třídy 5.A, který se umístil na 2.místě a 3.místo obsadila Kateřina Židlíková ze třídy 5.B. Vítězové byli odměněni drobnými cenami. Všem soutěžícím děkujeme za účast a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Jana Vaďurová