Kompletní výcvik Superhrdiny

Těmito slovy nás nalákala na svou návštěvu městská knihovna ve Valašském Meziříčí. Dne 22.6. jsme se s dětmi z druhého oddělení ZŠ Vyhlídka vydali na cestu poznání Superhrdinů.

Po příchodu do místní knihovny dětského oddělení nás přivítala paní knihovnice, která nás uvedla do části oddělení přizpůsobeného pro aktivity tohoto druhu. Každý, kdo tuto část knihovny navštívil, byl určitě mile překvapen velice příjemným prostředím.

Paní knihovnice svým poutavým vyprávěním děti „vtáhla“ do života Superhrdinů, mezi jejich triky a dovednosti. Žáci měli možnost hravou a zábavnou formou zjistit více o schopnostech těchto postav. Na prvopočátku si každý žák vylosoval výjimečnou schopnost, kterou bude jeho Superhrdina obdařen. Poté pomocí hry s písmenky jsme si jednotlivé postavy pojmenovali a pomocí šifry rozluštili tajné vzkazy. Po zdařeném vyluštění tajné šifry měli žáci možnost si knihovnu prohlédnout a nahlédnout do knih určených k vypůjčení.

Děti návštěva knihovny nadchla a pokud situace dovolí, příští rok návštěvu opět zopakujeme. Třeba na nás čeká „Velká knižní záhada“.

Ing. Veronika Čepicová, vychovatelka II. oddělení