Atletika do škol

Základní škola Vyhlídka se zapojila do projektu Českého atletického svazu „Atletika do škol“. V rámci projektu obdržela sadu atletického vybavení, které je určeno pro výuku atletiky na základních školách a to především pro děti z I. stupně. Sada sportovního náčiní má za cíl zatraktivnit výuku a také přilákat děti k atletice. V rámci projektu byly proškoleny učitelky I. stupně, kterým zkušení trenéři atletiky ukázali v několika hodinách, jak se dá atletika dělat zábavnou formou.

Účast v projektu navazuje na dlouhodobou spolupráci, kterou ZŠ Vyhlídka má se Sportovním klubem mládeže Valašské Meziříčí. Oddíly atletiky, biatlonu a lyžování zmíněného klubu mají na škole bohatou tradici a ve své tréninkové činnosti a organizaci závodů využívají sportoviště školy.

Mgr. Jiří Kadla