Olympiáda z anglického jazyka opět na „Vyhlídce“

Ve středu 16. 3. 2022 proběhlo na naší škole okresní kolo olympiády z anglického jazyka, kterého se zúčastnilo 30 škol z okresu Vsetín. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích:

• kategorie I. A (6. – 7. ročník) …  celkem se zúčastnilo 27 žáků
  • kategorie II. A (8. – 9. ročník) … celkem se zúčastnilo 26 žáků

Olympiáda se skládala ze tří částí:

1. porozumění textu – zde si žáci prověřili své znalosti v oblasti mluvnice a slovní zásoby
  2. poslech
  3. konverzační část

Díky velkému zájmu o tuto soutěž postoupila k ústní části pouze polovina žáků z každé kategorie. Konverzační část se skládala z několika částí: představení se, reakce na každodenní běžné situace (objednávka jídla v restauraci, omluva za pozdní příchod do školy, nákup dárku pro svého kamaráda …), téma/rozhovor se zkoušejícím.

Vyhodnocení soutěže:

kategorie I. A

1. místo – Natan Suroviak, ZŠ 5. května, Rožnov pod Radhoštěm
  2. místo – Gabriela Malá, ZŠ Jablůnka
  3. místo – Vilém Spáčil, ZŠ Kelč

15. místo – Karolína Lukášová, ZŠ Vyhlídka, Valašské Meziříčí

kategorie II. A

1. místo – Tereza Maliňáková, ZŠ Videčská, Rožnov pod Radhoštěm
  2. místo – Tereza Janáčová, ZŠ Trávníky, Vsetín
  3. místo – Julie Přikrylová, ZŠ Rokytnice, Vsetín

11. místo – Soňa Jasná, ZŠ Vyhlídka, Valašské Meziříčí

Do krajského kola, které se uskuteční 20. 4. 2022 opět na ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí, postupují Tereza Maliňáková a Tereza Janáčová.

Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci svých škol a oběma Terezkám, které budou reprezentovat náš okres v kole krajském, přejeme hodně úspěchů.

Mgr. Zuzana Topičová a Mgr. Jana Rabštejnková