ZŠ Vyhlídka v krajském kole chemické olympiády

V letošním, již 58. ročníku chemické olympiády, v nejvyšší chemické soutěži pořádané MŠMT, zaznamenala naše škola krásný úspěch.

Po úspěšném zvládnutí školního a okresního kola se žák Michael Soušek ze třídy 9.A probojoval až do kola krajského, které se uskutečnilo 29.3.2022 na Gymnáziu TGM ve Zlíně.

V krajském kole soutěže žáci řešili úlohy prověřující teoretické znalosti i praktické dovednosti, které se týkaly chemického složení, vlastností, chemické přípravy a reaktivity prvků a jejich sloučenin v zemské kůře a plynných látek v atmosféře.

Michael Soušek se všech úloh zúčastnil se ctí, uspěl v těsné konkurenci dalších zúčastněných žáků gymnázií a základních škol z kraje a obsadil krásné 6. místo.

Tímto Michaelovi mockrát gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Doufáme také, že tento úspěch v ostatních žácích podnítí větší zájem o chemické soutěže a studium přírodních věd.

Mgr. Jana Adámková