Jaro a Velikonoce ve školní družině

Příroda už se nám probouzí a aprílové počasí nás stále zkouší.  Střídavě nás zahání do tříd a zase láká ven na sluníčko.

My jsme si, ale nestěžovali. S dětmi jsme si o jaru povídali o změnách v přírodě o velikonočních svátcích a zvycích. Děti si vyzkoušely výtvarné techniky spojené s velikonočními výrobky, sely osení, tvořily se velikonoční přání, jarní dekorativní závěsy a samozřejmě se i malovaly vyfouklá vajíčka.  Zdobily se nejen třídy, ale opět i chodby školní družiny a galerijní rámečky dostaly nový kabátek z jarních kytiček a  barevných ptáčků.

Děti ze školní družiny odvedly při výrobě velikonoční výzdoby opravdu skvělou práci a výrobky se jim velice povedly. Byla radost se dívat na jejich nadšení.

Odměnou byl den, kdy děti již tradičně hledaly velikonoční mašličky v zahradě školy. Za každou mašličku byla sladká odměna. A nechyběla ani ochutnávka velikonočního beránka.  Opět u ukrajinských dětí tahle akce byla úžasným zážitkem.

Přivítali jsme tedy jaro jak se sluší a patří!

A teď už budeme co možná nejvíce času trávit na čerstvém jarním povětří.