4. třídy na DIVOKÉM ZÁPADĚ

V úterý 21. 6. 2022 vyrazily 4. ročníky na školní výlet, který se nesl v duchu DIVOKÉHO ZÁPADU. Navštívili jsme totiž westernové městečko RANČ KOSTELANY, kde byl pro nás připraven dopolední i odpolední pestrý program. Na žáky čekala jízda na koni, hod sekyrkou, střelba z luku, hod lasem, od vysloužilého Šerifa jsme se dozvěděli, jaké oblečení a pomůcky byly na divokém západě nezbytné a proč, u Trapera, což je lovec kožešinové zvěře, jsme si vyzkoušeli, zda poznáme dle kožešin, které zvíře bylo uloveno, a při westernovém divadle jsme si užili hodně zábavy, a dokonce se někteří i zapojili do scének. Samozřejmě nechyběly ani krásné Indiánky, kovbojské bičování a při souboji lítaly rány z revolverů. Opravdu hezká podívaná, díky které jsme se všichni vrátili v čase, a minulost zažily na vlastní kůži.

Mgr. Veronika Vozihnojová, Mgr. Bohdana Jirglová