Podzimní zvyky a tradice

Od začátku školního roku se postupně s dětmi seznamujeme se svátky doprovázející podzim. V září jsme si připomněli Sv. Václava a tento týden jsme věnovali Dušičkám. Ve čtvrtek 3.11. jsme se zúčastnili lektorského programu, který nabízí zámek Kinských ve Valašském Meziříčí s tematickým zaměřením: Podzimní zvyky a tradice.

Návštěva byla opět velice příjemná. Po přivítání paní lektorkou jsme se odebrali do edukační místnosti, kde celý program probíhá. Zpočátku byl program zaměřen na sklizeň úrody, ovoce, zeleniny a některých bylin. Paní lektorka v jednotlivých krocích dětem ukázala, jakým způsobem je možné ze lnu získat látku. Poté jsme si zopakovali svátky, které již proběhly a zaměřili jsme se na ty, které nás teprve čekají. Společně jsme si povídali o svátcích Sv. Václava a Sv. Kateřiny, o pouštění draků a pečení brambor. Součástí programu byla také tvořivá dílna. Děti vyráběly věnečky pomocí chvojí a drobných květin, které si na památku odnesly domů.

Ing. Veronika Vašíčková