Školní kolo olympiády v českém jazyce 2022/2023 (kategorie I. určená žákům 8. a 9. ročníku)

Dne 30. 11. 2022 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 18 žáků 8. a 9. ročníku. Olympiáda se skládala ze dvou částí – části mluvnické a části slohové. Všichni soutěžící si mohli prověřit své češtinářské schopnosti, které spočívaly nejen v jejich znalostech mateřského jazyka, ale také ve schopnosti přemýšlet, vyvozovat a využívat slovní zásobu mnohdy v nečekaných souvislostech a situacích. Mnozí se také přesvědčili, že to, co se zdá být zdánlivě jednoduché, někdy až tak snadné není.

Nejúspěšnější řešitelkou se stala a první místo obsadila Anna Vlčková z IX. A, která bude naši školu reprezentovat v kole okresním, jež proběhne začátkem dubna na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Druhé místo získala Gabriela Havranová z IX. B, na třetím místě se pak umístila Veronika Bílková z VIII. B. Všem žákům děkujeme za účast a ochotu se zdokonalovat v češtině. Aničce gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Andrea Trochtová