Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 10. května 2023 se na dopravním hřišti ve Valašském Meziříčí uskutečnila Dopravní soutěž mladých cyklistů pod záštitou BESIP organizována DDM Valašské Meziříčí. Naši školu v I. kategorii do 12 let reprezentovali žáci: Anna Vrečková a Eliška Skalníková ze třídy 5. B, Michal Šimon a Tomáš Mrlina ze třídy 5. A. Ve II. kategorii do 15 let reprezentovali naši školu žáci: Tereza Barešová, Gabriela Havranová, Jan Číž a Michal Januš, všichni ze třídy 9. B. Soutěž nebyla vůbec jednoduchá. Skládala se z teoretické části silničních pravidel, praktické části silničních pravidel, jízdy zručnosti na kole a první pomoci. Za každou chybu v jednotlivých částech dostávali soutěžící trestné body, kterých se samozřejmě snažili mít co nejméně. Po velmi vyrovnaných výsledcích jsme nakonec ve starší kategorii obsadili o pouhý jeden bod krásné 2. místo a mladší žáci se umístili bohužel poslední. Touto soutěží se žáci zdokonalili ve správném a bezpečném chování dětí v silničním provozu a ke snižování dopravní nehodovosti, v uplatňování pravidel silničního provozu pro cyklisty, v technice jízdy na kole a v dalších dovednostech nezbytných k bezpečné jízdě na kole. Cílem bylo podněcovat a zvyšovat zájem žáků o bezpečnou dopravu a o dopravní výchovu, což se doufám podařilo.

Všem žákům děkuji za účast a doufám, že i příští rok budou mít zájem se této soutěže zúčastnit.

Mgr. Lucie Chvatíková