BESIP – dopravní soutěž

Dopravní hřiště v Otrokovicích 1. června 2023 hostilo 8 postupujících družstev v krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Vítězové okresních kol museli propojovat teoretické a praktické dovednosti. Změřili tak své síly v pěti disciplínách. Čekaly je testové otázky z pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích, základní zásady poskytování první pomoci, jízda po dopravním hřišti, kde museli dle pravidel silničního provozu projet šesti kontrolními stanovišti, disciplína Labyrint, kde soutěžící hledali správnou cestu z bodu A do bodu B z pohledu cyklisty a asi nejnáročnější část – jízda zručnosti, kde museli na kole překonat deset překážek se zátěží na zádech.

Celá soutěž se nesla v duchu fair play a všichni soutěžící podali skvělé výkony. Našim žákům to však stačilo na celkové 4. místo v kategorii.

I tak bych je chtěla moc pochválit a poblahopřát, protože si vedli výborně.

Mgr. Lucie Chvatíková