Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině jsme prožili díky krásnému počasí po nejvíce pohybovými aktivitami venku na hřištích. Barvy podzimu ovšem inspirují zejména k nepřebernému množství tvoření. Spoustu výtvarné práce a podzimní dekorace se vytvořilo během dvou měsíců od začátku školního roku. Napříč odděleními jsme si v tematických blocích povídali o změnách v přírodě, které k podzimu patří.

Děti z 1. a 4. oddělení za své podzimní tvoření dostaly sladkou odměnu, ale na zadarmo. Na zdobení perníkových dráčků si musely taky podílet. Každý z účastníků získal perníček ve tvaru dráčka. A na každém pak bylo, vybarvit pastelkami svoji barevnou kombinaci na papírový tvar.

Dráčci hýřili barvami a děti pečlivě pracovaly s cukrovou hmotnou na medovém perníčku. Každý si dráčka zabalil a nejtěžší bylo uvázání uzlíku a mašličky, aby nám vznikla podzimní medaile.

Některé z dětí uvítaly pomoc našich studentek na praxi a perníkové medaile se nakonec podařily úplně všem.