Krásenský zvoneček

Ve dnech 18. a 19. 4. 2024 se konal v M-klubu ve Valašském Meziříčí 31. ročník recitační soutěže Krásenský zvoneček.

Naši nejstarší recitátoři dosáhli úžasného výsledku, nejen že zvítězili v kategorii týmů a odnesli si tak putovní zvoničku, ale v soutěži jednotlivců si dokonce rozdělili pomyslné medailové příčky. Zvítězil Josef Vybíral (8.C), druhé místo patří Kateřině Filgasové (7.B) a na třetím místě se umístila Elen Trusinová (7.A).

Mladším recitátorům tentokrát unikla vítězná místa, přesto si také zaslouží velkou pochvalu za pečlivou přípravu textů, která vyžaduje hodně trpělivosti i času, naši školu velmi pěkně reprezentovali tito žáci: Karolína Kopečková, Marek Hlavoněk, Tobiáš Hajdík (všichni z 2.B), Michaela Havranová (6.A), Bianka Škrabolová (6.A) a Gabriela Foltová (6.B).

Je potřeba říct, že konkurence a úroveň soutěže rok od roku stoupá, o to víc si ceníme výsledků, kterých se letos našim recitátorům podařilo dosáhnout. Moc jim všem blahopřejeme a přejeme všem hodně štěstí v dalších soutěžích.

Jana Vašková a Marta Garzinová